Czekolada Slim Vs Czekolada – Zalety czekolady

Nauka potwierdziła w wielu badaniach i badaniach, że zjedzenie czekolady jest w rzeczywistości zdrowe (w wersjach takich jak pudełko z chudą czekoladą i tabletki czekoladowe znacznie lepiej). Naukowcy odkryli, że ciemna czekolada ma dwa zalety dla zdrowia emocjonalnego i fizycznego, gdy spożywana jest w zdrowych porcjach. Czekolada posiada właściwości zwiększające świadomość psychiczną, a także wiele korzyści zdrowotnych dla naszego organizmu. Badania wykazały również, że ludzie, którzy spożywają dwa lub trzy bary czekolady miesięcznie żyją dłużej niż ci, którzy nie spożywają żadnej czekolady.

Naukowcy odkryli, że spożycie czekolady zwiększa poziom dopaminy i serotoniny w mózgu, wskazując, że ten pokarm ma działanie przeciwdepresyjne. Ponadto, czekolada pomaga zmniejszyć spożycie tłuszczów, które zawiera apetyt na tłuszcze. Ponadto jedną z właściwości kakao jest fakt, że ma ono ogólny wpływ na zmniejszenie apetytu.

Czekolada, która jest najkorzystniejsza dla naszego zdrowia to ciemna czekolada. Jednym z głównych składników ciemnej czekolady jest kakao zawierające flawonoidy, które są doskonałym źródłem przeciwutleniaczy chroniących organizm przed działaniem wolnych rodników, które mogą być bardzo szkodliwe.

Niestety, jesteśmy zagrożeni wolnymi rodnikami w powietrzu, którym oddychamy i różnymi pokarmami, które spożywamy. Jedzenie pokarmów, które mają dużą ilość flawonoidów pomaga również w walce z chorobami układu odpornościowego, takimi jak rak, astma, alergie, cukrzyca typu 2 i choroby organizmu.

Flawonoidy znajdujące się w kakao zapobiegają powstawaniu szkodliwego skrzepu, który może spowodować uszkodzenie serca i innych części ciała. Flawonoidy te umożliwiają również zwiększenie przepływu krwi poprzez ułatwianie rozszerzania się naczyń krwionośnych. Ponadto kakao posiada właściwości, które pomagają zatrzymać proces zapalny, który może być bardzo szkodliwy dla organizmu.

Czarna czekolada pomaga również sercu, pomagając naczyniom zachować ich elastyczność. Dlatego pomaga w krążeniu krwi poprzez poprawę ciśnienia tętniczego. Ponadto, epikatechina, składnik odżywczy znajdujący się w czekoladzie, pomaga zapobiegać atakom serca i udarom poprzez relaksację i rozszerzanie naczyń krwionośnych.

Kakao redukuje dolegliwości sercowo-naczyniowe poprzez zwiększenie ilości dobrego cholesterolu (HDL) w organizmie. HDL jest odpowiedzialny za czyszczenie i usuwanie szkodliwych tłuszczów z naczyń krwionośnych organizmu.

Kilka lat temu w Niemczech przeprowadzono badanie z udziałem ponad dziewięciu tysięcy uczestników, które wykazało, że osoby, które jadły średnio ponad siedem gramów czekolady dziennie, mają mniejsze ryzyko zawałów i ataków serca, a także doświadczają ciśnienia tętniczego krwi.

Kakao i ciemna czekolada są również dobrym źródłem błonnika potrzeb naszej diety. I, wierzcie lub nie, czekolada nie zawiera prawie żadnego cholesterolu, a jeśli tak, to z powodu dodawanych składników mleka. Czekolada jest pokarmem pochodzącym z rośliny, a rośliny nie produkują cholesterolu.

Źródło witamin i minerałów

Czekolada ciemna jest doskonałym źródłem witamin i minerałów. Jest pełna magnezu i żelaza, zawiera również witaminę B, która pomaga zwiększyć poziom energii. Zawiera również miedź i potas, które są ważne dla zachowania dobrego stanu zdrowia.

Poziom magnezu w ciemnej czekoladzie znajduje się zwykle w barze z ciemną czekoladą i zawiera zazwyczaj ponad 12% codziennych potrzeb organizmu. Jest to ważne w zapobieganiu chorobom przewlekłym, takim jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu 2 i choroby układu krążenia.

Historia

Czekolada po raz pierwszy pojawiła się w kulturach Majów i Azteków około 4000 lat temu. Uważa się, że kakao pochodzi z regionu Amazonii i jest głównym składnikiem czekolady. Według legendy Azteków, ich bóg Quetzalcoatl dał dla Azteków kakao. Nauczył ich jak przygotować prażone i mielone nasiona, aby stworzyć pastę, którą można zmieszać z wodą. Mieszanina ta została znana Aztekom jako chocotatl i uważana jest za dostarczającą człowiekowi wiedzy i mądrości po spożyciu.

Czekolada została wprowadzona w Hiszpanii przez hiszpańskich konkwistadorów w 1500 roku. Hiszpanie dodali różne przyprawy i substancje słodzące, aby poprawić jego smak. Czekolada jest uważana za przysmak wśród bogatych i stała się ulubionym napojem Europy aż do momentu zastąpienia go kawą i herbatą w XIX wieku.

W XX wieku wprowadzono na rynek batony z litej czekolady

Choco Lite

Order today and get free shipping and satisfaction guarantee

50% Only today!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *